زندگینامه رکسانا ورزا

زندگینامه رکسانا ورزا

رکسانا ورزا در حالی که سی و چند سال بیشتر ندارد، مدیر بزرگترین پردیس استارتاپی جهان به نام «استیشن اف»، عضو «شورای نوآوری اتحادیه اروپا» (EIC) و از اعضای هیئت مدیره قدیمی ترین خبرگزاری جهان به نام AFP است. در این مقاله به بررسی زندگی این بانوی موفق می پردازیم.

زندگینامه رکسانا ورزا 1 1024x683 - زندگینامه رکسانا ورزا
during day 1 of TechCrunch Disrupt London at the Copper Box on December 5, 2016 in London, England.

رکسانا در سال  ۱۹۸۵ (۱۳۶۳) در کالیفرنیا ایالات متحده آمریکا متولد شد. پدر و مادر او ایرانی الاصل می باشند که بعد از انقلاب اسلامی؛ ایران را ترک کردند. پدر خانم ورزا فارغ التحصیل در دانشگاه استفورد و مادرش معلم زبان بود.

رکسانا وزرا کاملا به زبان ایرانی مسلط می باشد و در دوران دبیرستان به اختیار خودش به یادگیری زبان فرانسه پرداخت. او سالانه به ایران سفر می کند و با بیان صحبت هایی؛ مغرورانه  خود را به عنوان یک  دختر ایرانی معرفی می کند و از این بابت بسیار خرسند و خوشحال می باشد. در سال ۲۰۱۰ وب سایت Insider  Business اسم رکسانا ورزا را به لیست ۳۰ زن برتر با سن کم تر از ۳۰ سال در حوزه ی تکنولوژی اضافه کرد.

رکسانا ورزا بانوی موفق - زندگینامه رکسانا ورزا

شروع فعالیت های این بانوی موفق ایرانی از سال ۲۰۰۷ در یک آژانس سرمایه گذاری بین المللی فرانسه شکل گرفت و تا کنون فعالیت های بسیاری در زمینه تکنولوژی و کار های  استارت آپی داشته است. که می توان از آن به عنوان موفق ترین و ثروتمندترین بانوی ایرانی در خارج از کشور در کنار پریسا تبریز و ثریا دارابی و دیگر بانوان موفق ایرانی نام برد.

زندگینامه رکسانا ورزا - زندگینامه رکسانا ورزا

رکسانا ورزا در ابتدا در زمینه زبان فرانسه و اقتصاد سیاسی مشغول به تحصیل شد اما بعدها استارت آپ؛ مسیری بود که خانم ورزا به سمت آن گرایش پیدا کرد و در آن زمینه مشغول به فعالیت شد. او مدرک زبان و ادبیات فرانسه خود را سال ۲۰۰۶ را در دانشگاه UCLA کالیفرنیا که یکی از دانشگاه های تحقیقاتی-عمومی آمریکا می باشد دریافت کرد. او با اقامت و ادامه تحصیل در فرانسه مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ در زمینه تجارت بین الملل و سیاست و اقتصاد بین الملل اخذ کرد.

رکسانا ورزا - زندگینامه رکسانا ورزا

رکسانا ورزا مدیریت ایستگاه F(station F) که یکی از بزرگ ترین پردیس های جهانی می باشد را به عهده دارد. پروژه «۱۰۰۰ استارت آپ» که خاویرنیل آن را راه اندازی کرده است و به عنوان یک انکوباتور غول آسا برای استارت آپ ها شناخته شده است با مسئولیت رکسانا ورزا در حال اجرا می باشد. در زندگی نامه رکسانا ورزا می توان به مشارکت او درشورای ملی  CNNum وdu numerIque  که در زمینه فعالیت های دیجیتالی با حکومت فرانسه فعالیت می کند می توان اشاره کرد. رکسانا ورزا به هنگام تحصیل در فرانسه در رشته های تجارت بین الملل و سیاست اقتصاد بین الملل با توجه به علاقه ای که به حوزه ی کسب و کارهای استارت آپی داشت وبلاگی با عنوان techbeguette راه اندازی کرد. که این کار باعث شروع فعالیت او به عنوان سردبیری یک وب سایت معتبر در زمینه استارت آپ در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ شد.

خانم ورزا فعالیت های استارت آپی مایکروسافت را پیش از شروع فعالیت های دیگر در فرانسه رهبری می کرد و اجرای برنامه سرمایه گذاری مایکروسافت و پروژه های Biz spark را بر عهده داشت.

( بازدید 415 بار, 1 بازدید امروز)

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید
    Secured By miniOrange