تولد دوباره کتاب

تولد دوباره کتاب

از زمانه‌ای بسیار دور تا به امروز کتاب یکی از ارزشمندترین میراث انسان‌ها بوده است زیرا حاوی حوادث تاریخی، رموز علوم گوناگون و دیگر تجربه‌های زندگی است. او در یک‌لحظه شمارا با خود به اعماق اقیانوس‌ها و یا سیارات دیگر می‌برد و حتی در عمق وجودتان نیز نفوذ می‌کند و لذتی فراتر از بیان را به شما هدیه می‌دهد. صد افسوس که این نعمت ارزشمند در کشورمان در حال فراموشی است.

تولد کتاب - تولد دوباره کتاب

اکثر ما کتابخانه‌های بزرگی در خانه یا محل کارمان داریم که زیاد مورداستفاده قرار نمی‌گیرد. با توجه به سلیقه، شغل و اوقات فراغتمان، کتاب‌های کمی وجود دارد که مایل باشیم همیشه در دسترس قرار دهیم تا بتوانیم به‌راحتی به آن‌ها رجوع کنیم.

امروزه هزینه‌های کتاب بسیار گران شده است و به‌آسانی قبل نمی‌توان کتاب را خرید و موردمطالعه قرارداد از طرفی دیگر کتاب‌های الکترونیک طرفداران زیادی ندارد و نسبت به صدمات وارده به چشم‌ها گذینه مناسبی برای استفاده مداوم نیستند. دراین‌بین راه‌حل‌هایی نیز وجود دارد.

چه خوب می‌شود که سری به کتابخانه‌هایمان بزنیم و آن‌هایی را که دیگر مورداستفاده‌مان نیستند را به خانواده، دوستان و در آخر به کتابخانه‌ها کادو دهیم. با این کار تولدی دوباره برای کتاب‌هایمان خلق می‌کنیم و انسان‌های دیگر را نیز از این نعمت ارزشمند بهره‌مند می‌کنیم. کتاب‌ها بهترین آموزگاران هستند، چقدر زیبا خواهد بود که تعداد دانش آموزان فراوان باشد چقدر باشکوه‌تر آنکه ما عامل اصلی این رخداد زیبا باشیم.

ناگفته نماند مجلات، روزنامه‌ها و کاغذهای باطله خود را نیز می‌توانید به کتابخانه‌ها تحویل دهید تا دوباره به چرخه زندگی برگردند.

تالیف: سمانه شفیع پور

( بازدید 25 بار, 1 بازدید امروز)

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید
    Secured By miniOrange