زندگینامه الیزابت هولمز

زندگینامه الیزابت هولمز

الیزابت آن هولمز متولد ۳ فوریه ۱۹۸۴است. او در ۳۱ سالگی، جوانترین میلیاردر خودساخته جهان است. الیزابت هولمز یک کارآفرین در صنعت بهداشت آمریکا می باشد. رشته تحصیلی هولمز در دانشگاه مهندسی شیمی بود، در سنین نوجوانی اعتماد به نفس و تیز هوشی قابل توجهی داشت و به خاطر چهره زیبایی که داشت در رسانه ها نیز معروف شد. او در سال ۲۰۰۳، با وجود اینکه تحصیلاتی در زمینه پزشکی نداشت، شرکت خود را تأسیس کرد. در این شرکت حدود ۲۴۰ روش جدید ابداع شده است، که به جای خون گیری کامل برای آزمایش خون، فقط از طریق خراش کوچکی از نوک انگشت این کار انجام می شود، جایگزین چند قطره خون گیری به جای مقدار زیاد قبلی.

زندگینامه الیزابت هولمز4 - زندگینامه الیزابت هولمز

هولمز از همان ابتدا که در دوران دبیرستان زبان چینی را یاد می گرفت و به بعضی از دانشگاه های چینی کامپایلر C می فروخت نشان داد که یک نابغه است. او در دانشگاه استنفورد مهندسی شیمی خواند و اولین اختراع خود را در همان زمان ثبت کرد. بعد از آن او شروع به کار بر روی ویروس SARS کرد و به همین دلیل به سنگاپور سفر کرد. هر چند که او در سال دوم تحصیل را رها کرد و به دنبال رویای خود برای بوجود آوردن یک کیت پزشکی شخصی رفت.

زندگینامه الیزابت هولمز 1 - زندگینامه الیزابت هولمز

هولمز یک ابزار پوشیدنی برای کنترل خون بیماران به منظور تنظیم مقدار داروها ساخت که با یک تراشه تلفن همراه ادغام شده بود. به دنبال آن با اشتیاق برای به تحقق بخشیدن ایده خود آنرا با پروفسور رابرتسون در میان گذاشت که در این زمان او تنها ۱۹ سال سن داشت. پروفسور تحت تاثیر ایده و جدیت او قرار گرفت و به عنوان مدیر شرکت او شروع به همکاری کرد و والدینش نیز به او اجازه دادند که پول شهریه دانشگاه خود را صرف این کار کند. این پشتیبانی منجر به بوجود آمدن شرکت میلیارد دلاری Theranos شد که بنیان درمان بلادرنگ و لحظه ای را بنا نهاد.

زندگینامه الیزابت هولمز2 - زندگینامه الیزابت هولمز

اینکار برای او اصلا آسان نبود زیرا برای مدت طولانی از سوزن سرنگ می ترسید، اما همین ترس را پلی برای رسیدن به موفقیت ساخت. در حالیکه کارآفرینان دیگر مشتاقانه خواهان پخش کردن اخبار خود و قرار گرفتن در مرکز توجه برای جذب خریداران و سرمایه گذاران بیشتر بودند، هولمز درست برعکس آنها عمل کرد. او ۱۱ سال از زندگی خود را صرف ساخت و توسعه تکنولوژی آزمایش خون و تشخیص کرد تا بتواند تنها با یک قطره خون که بدون زحمت از سر انگشت شما گرفته می شود به این هدف دست پیدا کند.

زندگینامه الیزابت هولمز3 - زندگینامه الیزابت هولمز

آخرین تکامل او در سال ۱۹۶۰ اتفاق افتاده بود، اما هولمز یک روش منحصر بفرد را کشف کرد که پتانسیل ایجاد یک تغییر بزرگ در این صنعت را دارا بود. او یک شخصیت ناشناس باقی ماند تا زمانیکه Forbes اسم او را در لیست افراد ثروتمند زیر ۴۰ سال قرار داد. دلیلی که برای رویکرد پنهانی او بیان می کنند در دست گرفتن این بازار کاملا بکر و گرفتن فرصت از دیگران برای رقابت بوده است. او از تمام تفریحات سالهای جوانی، گرفتن سلفی، وقت گذرانی در اینترنت و دنبال کردن ستارگان در یوتیوب صرف نظر کرد و تمام تمرکز خود را بر روی تجارت خود و فعالیت اجتماعی گذاشت. این موارد باعث شد که الیزابت جوانترین زن میلیاردر جهان بشود.

( بازدید 607 بار, 1 بازدید امروز)

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید
    Secured By miniOrange