زندگینامه انوشه انصاری

زندگینامه انوشه انصاری

خانم انوشه انصاری در بیست و یکم شهریورماه 1345 در شهر مشهد متولد شد . تا سن 18 سالگی در ایران زندگی می کرد سپس بعد از سن 18 سالگی به همراه خانواده اش به ایالات متحده آمریکا مهاجرت کردند. او در کشوره آمریکاتحصیلاتش را ادامه داد. سپس  برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در رشته ی مهندسی الکترونیک و علوم کامپیوتر وارد دانشگاه شد. و توانست مدرک لیسانس خود را از این دانشگاه دریافت کند .و برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دانشگاه جرج واشنگتن رفت و در آنجا ادامه تحصیل داد.

انوشه بیوگرافی - زندگینامه انوشه انصاری

انوشه انصاری تا به حال چندین مقاله و دو پاتنت در مورد کار روی عملکردهای اتوماتیک و گره های یک شبکه بی سیم ارائه داده. بعد از دریافت مدرک کارشناسی ارشد با شرکت های بزرگی مانند COMSAT و MCI همکاری کرد و توانست پروژه هایی را در این شرکت ها با موفقیت پشت سر بگذارد. انوشه انصاری در سال 1372 ، با  کمک و همکاری همسرش حمید انصاری و برادر همسرش امیر انصاری شرکتی را تاسیس کردند و اسم شرکتشان را تله کام تکنولوژی (TTI) گذاشتند. شرکت آن ها جهت تامین قطعات موردنیاز شبکه های کامپیوتری تاسیس شده بود.و شرکت آن ها توسط سونوز نتورک در سال 2000 خریداری شد.در سال 2000 بود که  انوشه انصاری موفق به دریافت جایزه ی اول کارآفرین ملی ایالات متحده آمریکا شد . حتی در مجله ی فورچیون در سال 2001 از او به عنوان تاجر موفق یاد شد.

انوشه انصاری - زندگینامه انوشه انصاری

پس از آنکه شرکت TTI به فروش رفت خانم انوشه انصاری به همراه همسرش یک شرکت جدید تاسیس کردند و نام آن را پرودی گذاشتند . مدیرعامل و ریاست این شرکت بر عهده ی خانم  انوشه انصاری می باشد و هدف آن ها از ایجاد این شرکت ، این است که با مشارکت آژانس فضایی فدراسیون روسیه و شرکت ماجراجویی های فضایی، طرحی را ایجاد کنند که ناوگانی از فضاپیماهای تجاری گردشگران فضایی را به ارتفاعات زیر مداری اعزام کند.این کشتی فضایی به اسم  «کاشف ماجراجوی فضا» می باشد که توانایی آن را دارد که  5 مسافر را به ارتفاعات زیر مداری حمل کند، و این مسافران میتوانند از نزدیک تجربه دیدن گردی سیاره زمین و سیاهی فضا را برای چند دقیقه داشته باشند.

زندگی نامه انوشه انصاری - زندگینامه انوشه انصاری

طراحی این فضا پیما به گونه ای است که با یک هواپیمای مخصوص تا سطحی از ارتفاعات را بالا می رود  سپس از آن برای رفتن به ارتفاعات بالاتر از هواپیما جدا می شود و موتورهای قدرتمند خود را روشن میکند. پیش بینی شده که این فضاپیما به احتمال زیاد از فرودگاه راس الخیمه که در کشور امارات متحده عربی ساخته خواهد شدو پرواز خواهد کرد. انوشه انصاری از همان دوران کودکی و نوجوانی علاقه به فضانوردی را در خود احساس کرد و همیشه رویای سفر به فضا و کهکشان را در سر داشت . رویا ها و علاقه ی او وقتی برآورده شد که فعالیت های اقتصادی و پروژه های او و همسرش در آمد بالایی را برای آن ها به وجود آورد .

بیوگرافی انوشه انصاری - زندگینامه انوشه انصاری

در سال 1383 بود که خانواده ی انوشه انصاری برای نخستین پرواز فضایی خصوصی جایزه ی 10 میلیون دلاری در نظر گرفتند. این سفر باید به وسیله ی یک فضاپیمای قابل بازیابی انجام می شد که بتواند دست کم سه نفر را به ارتفاعی بیش از 100 کیلومتر از سطح متوسط زمین برساند و دوباره به زمین بازگرداند. این فضاپیما باید جوری ساخته میشد که بعد از نخستین پرواز موفقیت آمیزش در حدود دو هفته دیگر هم بتواند مجددا پرواز کند. در انتها «جایزه ی انصاری ایکس» به فضاپیمای کوچکی به نام «اسپیس شیپ وان» تعلق گرفت که دارای طراحی خاص و خلاقانه ای بود.

زندگی نامه انصاری - زندگینامه انوشه انصاری

با وجود همه ی این سختی ها باز هم انوشه انصاری ارزو سفر به سر را در سر داشت .عشق و علاقه ی دیدن کره ی زمین در انوشه سبب شد برای رفتن به این سفره شگفت انگیز به ایستگاه بین المللی فضایی رفته و برای این سفر ثبت نام کند.که این سفر حدود 20 میلیون دلار هزینه برای او داشت. سرانجام در هجدهم اردیبهشت 1385 بود که سازمان فضایی روسیه رسما اعلام کرد که انوشه انصاری به عنوان اولین زن گردشگر فضایی در یکی از پروازهای فضاپیمای سایوز به مدار زمین سفر خواهد کرد. اما پس از رد شدن یکی از داوطلبان ژاپنی به خاطر مسائل پزشکی ، سبب شد انوشه انصاری در بیست و سوم شهریور 1385 به این سفر فضایی برود. با اعلام سفر فضایی انوشه سازمان فضایی ایران ، به عنوان متولی بخش فضا در ایران او را مورد تشویق و حمایت های بسیاری به خاطر خدمات و فعالیت های مداوم او در توسعه و ترویج فناوری فضایی قرار داد، و سفرانوشه انصاری  به ایستگاه بین المللی فضایی را به عنوان جایگاه انسان در فضا افتخاری بزرگ و غرورآفرین برای تمام ایرانی ها توصیف نمود. فضاپیمای سایوز بالاخره در صبح روز دوشنبه 18 سپتامبر 2006 از پایگاه فضایی بایکونر در قزاقستان به فضا پرتاب شد و در 20 سپتامبر 2006 با موفقیت به ایستگاه بین المللی فضایی پیوست؛پس از آن اقامت 9 روزه انوشه انصاری در ایستگاه فضایی شروع شد.

انوشه در فضا - زندگینامه انوشه انصاری

انوشه مدتی که در ایستگاه بین المللی فضایی حضور داشت برای آژانس فضایی اروپا قسمتی از آزمایش های علمی انجام داد که از جمله آن ها می توان به تحقیق و پژوهش در مورد علل کم خونی، تاثیر تغییرات ماهیچه ای بر کمردرد، همچنین تاثیر تشعشعات فضایی روی فضانوردان ساکن در ایستگاه بین المللی فضایی و گونه های میکروبی که در آن ایستگاه پرورش داده اند؛ نام برد. انوشه انصاری در 29 سپتامبر 2006 به همراه دو نفراز فضانوردان ساکن ایستگاه به زمین برگشت و هنگامی که به زمین رسید استقبال گرمی از او صورت گرفت خانواده ی او مقامات کشوری و مسئولان سازمان فضایی برای استقبال او به روسیه آمده بودند. در حال حاضر او نخستین زن فضانورد ایرانی و چهارمین توریست فضایی دنیا محسوب می شود.

انصاری انوشه - زندگینامه انوشه انصاری

انوشه با کمک و همراهی برادر همسرش (جمشید انصاری) یک موسسه ی خیریه به اسم «بنیاد اهورا» تاسیس کرد و آن را اداره و مورد حمایت مالی خود قرار داده است. و همچنین به کمک امیر و حمید انصاری در زمینه ی خانه دیجیتال، شرکت پرودیا (سیستمز) را تاسیس کرد که هدف آن ایجاد یک سیستم پیشرفته و بروز برای آمیختن و استفاده آسان تر از محصولات، فایل ها و تولیدات ابزار خانگی دیجیتال مانند صدا، فیلم و ویدیو می باشد؛ و دفاتر اصلی آن ها در هندوستان و تگزاس واقع شده است.

بیوگرافی انوشه انصاری2 - زندگینامه انوشه انصاری

جوایز و افتخارات انوشه انصاری

کسب عنوان کارآفرین نمونه از سوی مجله زن شاغل آمریکا در سال 2000

قرار گرفتن در لیست تاجران موفق مجله معتبر فورچون آمریکا در سال 2001

کسب نخستین جایزه نوآور سیمونز که سالانه به کارآفرین های موفق زن در خصوص فناوری اهدا می شود؛ در سال 2009

اخذ دکترای افتخاری علوم از دانشگاه جرج میسون در 20 دسامبر 2012

کسب جایزه ملی پیشگامان فضا ایالات متحده آمریکا برای قدردانی از خدمات وی به جامعه فضایی در سال 2015

( بازدید 168 بار, 1 بازدید امروز)

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید
    Secured By miniOrange