زندگینامه میشل اوباما

زندگینامه میشل اوباما

میشل لاوون رابینسون اوباما (به انگلیسی: Michelle LaVaughn Robinson Obama) (زاده ۱۷ ژانویه ۱۹۶۴ در شیکاگو، ایلینوی) وکیل، نویسنده آمریکایی است که به مدت هشت سال بانوی اول ایالات متحده آمریکا بود. او در سن ۲۸ سالگی با باراک اوباما ازدواج کرد و نخستین بانوی اول آمریکایی-آفریقایی در تاریخ ایالات متحده آمریکا می‌باشد.[۱] میشل و باراک اوباما از ازدواج خود دو دختر دارند. او دانش آموختهٔ دانشگاه پرینستون و دارای دکترای حقوق از دانشگاه هاروارد است.

زندگینامه میشل اوباما 1024x768 - زندگینامه میشل اوباما

او اوایل دوران حرفه‌ای حقوقی‌اش را در شرکت سیدلی آستین، یعنی جایی که با باراک اوباما آشنا شد، گذراند. سپس در مرکز درمانی دانشگاه شیکاگو مشغول به کار شد. این دو در سال ۱۹۹۲ ازدواج کردند و اکنون دو دختر به نام‌های مالیاآن و ناتاشا دارند.

زندگی نامه میشل اوباما - زندگینامه میشل اوباما

با شروع دوران ریاست‌جمهوری باراک، میشل شروع کرد به بازدید از پناه‌گاه‌های بی‌خانمان‌ها و نمایندگانی را برای مشاوره دادن درباره نحوه ارائه خدمات عمومی به مدارس کشور فرستاد.

میشل اوباما - زندگینامه میشل اوباما

میشل اوباما ابداعات دیگری نیز در عرصه دیپلماسی عمومی داشته است؛ مانند: مشاوره به خانواده‌های نظامیان، کمک‌های کاری به زنان برای برقراری توازن میان اشتغال و خانه‌داری، تشویق خدمات عمومی، و ارتقای هنر و آموزش هنر. وی پشتیبانی‌های زیادی را به خانواده‌ها و زوج‌های نظامیان ارائه کرده و تلاش کرده است تا پیوند میان خانواده‌های نظامی را تا حدی افزایش دهد. رسانه‌ها اکنون روی مدهایی که همسر باراک اوباما به راه می‌اندازد تمرکز خاصی دارند در حالی به گفته خودش در تلاش است تا نخستین همسر رئیس‌جمهوری باشد که توجه ویژه به مسئله خانواده‌های نظامیان کرده است.

زندگی میشل اوباما - زندگینامه میشل اوباما

با ترقی گام به گام باراک اوباما به سمت تبدیل شدن به یک نخبه سیاسی، میشل نیز گام به گام در فرهنگ عمومی مردم آمریکا نفوذ کرده است. در ماه می سال ۲۰۰۶، مجله اسنس (ماه‌نامه‌ای درباره زنان دورگه آمریکایی-آفریقایی که مطالبی پیرامون زیبایی، سبک زندگی و مد منتشر می‌کند) وی را جزو برترین ۲۵ زن الهام‌ بخش کل جهان معرفی کرده است و مجله ونیتی فیر (درباره سبک زندگی و فرهنگ عمومی) در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ جزو برترین ۱۰ زن خوش‌لباس دنیا معرفی کرد. و توسط مجله مردم در سال ۲۰۰۸ به خاطر اعتماد به نفس و شخصیتش برترین زن آمریکا نیز شناخته شد.

( بازدید 474 بار, 1 بازدید امروز)

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید
    Secured By miniOrange