زندگینامه یاسمن مویدی

زندگینامه یاسمن مویدی

یاسمن مویدی یکی از کارآفرینان بزرگ ایران است که در سال ۱۳۹۴ در میان ۱۰ زن برتر کارآفرین کشور قرار گرفت . وی عضو هیات رییسه چندین مجموعه، موسسه و انجمن در ابعاد ملی و بین المللی است. این بانو چهل سال پبش ایروبیک را وارد ایران کرد و ورزشی ایرانی با نام “برای‌تونیک“ را ابداع کرد.

بیوگرافی یاسمن مویدی - زندگینامه یاسمن مویدی

مویدی در شهر بوردوی فرانسه تحصیلات دانشگاهی‌ خود را به پایان رساند و توانست با الهام گرفتن از خط  «برای یا بریل» و روش کدگذاری، رشته ورزشی ابداع کند که نام آن را “برای‌تونیک” گذاشت. وی مهم‌ترین هدف خود از اختراع این شیوه ورزشی را دادن شادی و لبخند به همه مردم خصوصا ناتوانان جسمی و بیماران می داند. او توانست این رشته ورزشی را ابتدا در سال 1387 در فرانسه به ثبت برساند و پس از آموزش دادن این ورزش در بسیاری از شهرهای کشور فرانسه و پس از چند سال توانست در سال 1391 این ورزش را به ایران بیاورد و در سال 1392 توانست این ورزش را به شکل انجمنی زیر مجموعه فدراسیون ورزش‌های همگانی ثبت کند.

زندگینامه یاسمن مویدی - زندگینامه یاسمن مویدی

ورزش “برای تونیک” روشی است که با الهام از کدگذاری بین المللی حروف الفبا طراحی شده است. این ورزش اجرای تمرین های همزمان کلیه ورزشکاران در سنین مختلف با شرایط جسمانی متفاوت را امکان پذیر می سازد. هر فردی می تواند برای تونیک را با انتخاب و سلیقه شخصی خود اجرا نماید.
در واقع این ورزش، ورزشی کد گذاری شده است که هرملتی میتواند ساختار ورزشی و مهارتی آن را با تکیه بر آداب و سنت های خود اجرا کند و هرکسی با هرشرایط جسمانی، با هر سن و سلیقه ای و در هر مکانی میتواند اجرا کند.

زندگینامه یاسمن مویدی 1 - زندگینامه یاسمن مویدی

برای تو نیک یک ورزش همگانی است که امکان اجرای تمرین های همزمان کلیه افراد علاقمند در هر جنس، هر سنی و هر شرایط جسمانی را فراهم می سازد. برای تونیک با گرایش های مختلف قابل اجرا است. نرمش همگانی روزانه ، ورزش های تخصصی (گروه های خاص)، ورزش های کششی، قدرتی، رزمی دفاعی، تمرکزی، بدنسازی، هوازی، ایروبیک، بومی محلی، آکروباتیک، تفریحی و بازی و …

خانم یاسمن مویدی - زندگینامه یاسمن مویدی

هر فرد علاقمند، حرکات را به راحتی با تکیه بر کدها می آموزد.  ورزشکاران مبتدی می توانند از تابلوها، جداول و تشک های شماره گذاری شده استفاده نمایند. در کلاس همگانی جدول ها به صورت تجسمی در فضا یا زیر پای ورزشکاران قرار دارند.

برای تونیک یک روش تمرینی است که بر مبنای اجرای حرکات کد گذاری شده تجسمی، عددی و حروف زبانهای مختلف در یک جدول شش خانه ای پایه ریزی شده است. برای انجام آن هیچگونه تجهیزاتی مورد نیاز نیست ، در کوچکترین فضا و با ساده ترین پوشاک قابل اجراست، فقط کافی است شش نقطه را در فضا یا زیر پای خود مجسم کنیم و با انتخاب کد مورد نظر تمرین های ورزشی مشخص شده را با دست ها و پاه ها اجرا نماییم.

یاسمن مویدی - زندگینامه یاسمن مویدی

اجرای برای تونیک می تواند با موسیقی همراه باشد، در این صورت حرکات با ضرب آهنگ هماهنگ می شوند. برای اجرای تمرین ها با شیوه های مختلف، هر ملتی می تواند از موسیقی های سنتی و بومی خود استفاده نماید. در رویدادهای خاص از سرود و آهنگ های حماسی نیز بهره گیری می شود.
کاربردهای این ورزش به شرح زیر است:

  • نوآوری و تنوع در اجرای کلاس های آموزشی
  • کارآفرینی برای متخصصین ماساژ
  • ایجاد تنوع در آموزش زبان
( بازدید 1,435 بار, 1 بازدید امروز)

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
  • هیچ نظری ثبت نشده است.
  • chat
    یک نظر ارسال کنید
    Secured By miniOrange