نکات خرید گیفت های عروسی

نکات خرید گیفت های عروسی

همیشه که نباید مهمان هدیه بدهد، خیلی زیباست که به جای دعوت شوید و کادو هم بهتان بدهند. این رسم کادو دادن میزبان به مهمان در مهمانی های بزرگ مثل عروسی پسندیده است و چند سالی است که در ایران نیز انجام می شود و معمولا تکه ای شیرینی و قند است برای شگون و تقسیم شیرینی عروسی با عزیزان. معمولاً عروس و داماد به دو منظور به مهمان‌ها کادوعروسی می‌دهند، یک این‌که از حضور مهمان‌ها توی مراسم جشن عروسی‌شان قدردانی و تشکر کنند و دلیل دوم این است که به هرکدام از مهمان‌ها یادبودی از مراسم عروسی‌شان کادو بدهند تا آن در سال‌های آینده همیشه یادآور تاریخ و خاطره‌ی خوش عروسی‌شان باشد. به همین دلیل است که اکثر اوقات گیفت را فقط به مهمان‌های نزدیک می‌دهند. یه دلیل جالب هم دارد که گرفتن این گیفت های کوچک از دستان زوج خوشبخت باعث شادی و باز شدن بخت می شود. در ادامه این مطلب، سعی شده نکته های خرید گیفت های عروسی مورد بررسی قرار بگیرد.

گیفت به مهمانان عروسی - نکات خرید گیفت های عروسی

درواقع گیفت عروسی می‌تواند هر چیزی باشد، هیچ قانون خاصی هم ندارد و شما میتوانید برحسب سلیقه و خلاقیت خود هر چیزی را که دوست دارید به مهمان‌هایتان هدیه بدهید. ما در اینجا فقط به‌منظور آشنایی بیشتر چند دسته‌بندی برای انواع گیفت ذکر می‌کنیم تا بتوانید از آن‌ها ایده بگیرید.

 • بعضی گیفت ها به‌صورت نمادی از یک معنا هستند، معناها همیشه برای انسان یادآور نکاتی مثبت و شیرینی از زندگی بوده و به همین دلیل ناخودآگاه احساس خوبی در ما ایجاد می‌کنند. مثل گیاهان کوچک انگشتی کاشته شده در گلدان‌های بسیار ریزکه می‌تواند معنای زندگی، نشاط و زایش باشد، بذر گیاهان داخل یک ظرف تزئین شده که کاشتن آن‌ها مانند گیاهان نماد زندگی و زایش هستند یا مانند نقل، قند و عسل که نماد شیرینی و شیرین‌کامی ست و یا مثل گندم و برنج که نمادی از برکت هستند.
نکات خرید گیفت عروسی - نکات خرید گیفت های عروسی
 • بعضی از گیفت های عروسی وسایل کاربردی و قابل‌استفاده برای مهمان‌ها هستند، خیلی از عروس‌ها امروزه به دنبال هدیه دادن گیفت های کاربردی بوده چراکه اعتقاد دارند مهمان‌ها با استفاده از آن گیفت حس خوبی تجربه می‌کنند. مثل لاک ناخن برای خانم‌ها، یا کوکی و شکلات و کاپ کیک تزئین شده به شکل عروس و داماد که می‌تواند خورده شود یا مثل قاب عکس کوچکی که مهمان‌ها بعداً می‌توانند عکس خودشان در عروسی را در آن قاب کنند.
گیفت عروسی - نکات خرید گیفت های عروسی
 • بعضی ازگیفت ها فقط به‌ صورت تزئینی و آرایه‌ای بوده که یادآور خاطره‌ی مراسم عروسی دو زوج هستند، مثل گل‌های کاغذی یا پارچه‌ای تزئین شده با مروارید و روبان و… یا مثل شیشه‌های کوچک تزئینی با نقل و گل خشک و عکس عروس داماد و… یا مانند مجسمه‌های کوچکی به شکل پرنده یا فرشته و… این نوع گیفت ها بیشتر تزئینی بوده و جنبه‌ی زیبایی دارند. 
گیفت 1024x1024 - نکات خرید گیفت های عروسی

ویژگی گیفت عروسی

معمولاً گیفت های عروسی دو ویژگی مشترک دارند.

 1. اول این‌که در سایز کوچک جیبی هستند و وزن زیادی هم ندارند تا راحت قابل‌حمل بوده و مهمان‌ها بتوانند آن را در طول عروسی نگه‌داشته و شب با خود به منزل ببرند، چراکه اگر گیفت عروسی سنگین یا دست‌وپا گیر باشد، احتمالاً مهمان‌ها آن را یکجا می‌گذارند و می‌روند و این اصلاً حالت خوشی ندارد.
 2. دوم این‌که معمولاً روی همه گیفت ها تاریخ عروسی و اسم عروس و داماد ذکر می‌شود تا همیشه یادآور خوبیی از شما و مراسمتان باشد و همیشه با دیدن آن تاریخ مراسم شما یادآوری شود.
گیفت عروسی 1 - نکات خرید گیفت های عروسی

نحوه‌ی انتخاب گیفت عروسی

در اینجا به مواردی در جهت انتخاب گیفت عروسی اشاره می‌کنیم. شما میتوانید بر اساس سلیقه‌ی شخصی خود، بودجه انتخابی‌تان، نوع و سن مهمان‌هایی که دعوت می‌کنید، میزان زمان و حوصله‌ی خود قبل از عروسی انواع گیف ها را انتخاب کنید.

عروسی گیفت - نکات خرید گیفت های عروسی
 • سلیقه‌ی شخصی: مهم‌ترین مورد در انتخاب نوع گیفت عروسی، سلیقه‌ی عروس و داماد است، این‌که دوست دارند چه هدیه‌ای از خود به مهمان‌ها به یادگار بدهند. بعید است که کسی چیزی را که خودش دوست ندارد به کسی هدیه بدهد و گیفت عروسی هم از این قاعده مستثنا نیست.
 • بودجه: معمولاً گیف ها قیمت بالایی نداشته و فقط هدیه‌های کوچکی به‌رسم یادگار هستند، اما به‌هرحال این شمایید که تصمیم می‌گیرید چه میزان برای این مورد هزینه کنید. پس بهتراست اول بودجه‌ای برای این کار انتخاب کنید سپس متناسب با آن گیفت عروسی را تهیه کنید.
نکات خرید گیفت عروسی 1 - نکات خرید گیفت های عروسی
 • نوع و سن مهمان‌ها: شما بهتر میدانید که مهمان‌هایی که در عروسی‌تان دعوت می‌کنید در چه رده‌ی سنی هستند، چه سلیقه‌ای دارند، چه آداب‌ورسوم یا فرهنگ خاصی درفامیل شما وجود دارد و مواردی از این قبیل. درست است که هیچ‌وقت نمی‌توان بر اساس سلیقه‌ی همه اطرافیان رفتار کرد، اما با توجه به شناخت کلی‌ای که از مهمان‌هایتان دارید میتوانید کادوی خاصی را برایشان در نظر بگیرید. مثلاً اگر اکثر مهمان‌هایتان جوان و خانم هستند هدیه دادن لاک می‌تواند جذاب باشد، درصورتی‌که اگر اکثر مهمان‌ها مسن باشند شاید این هدیه چندان جالب به نظرشان نیاید.
 • زمان و حوصله‌ی شما قبل از عروسی: همه ما میدانیم که قبل از عروسی روزهای شلوغ و پرمشغله‌ای خواهیم داشت، اینکه چقدر زمان‌برای تهیه یا ساخت گیفت ها دارید می‌تواند عامل مهمی در انتخاب نوع گیفت باشد. به خاطر داشته باشید که اگر تشریفات عروسی خوبی انتخاب کنید، میتوانید مسئولیت طراحی و تدارک گیفت را به آن‌ها بسپارید و خیال خودتان را از این بابت راحت کنید.
نکات گیفت عروسی - نکات خرید گیفت های عروسی

نکات دیگر در مورد گیفت عروسی

 • معمولاً گیفت عروسی را در مراسم عقد به دوستان و اقوام نزدیک‌تر هدیه می‌دهند، بنابراین تعداد گیفت بسته به مهمان‌های شما و اینکه به چه کسانی می‌خواهید هدیه دهید بستگی دارد. بهتر است از قبل فهرستی از تعداد مهمان‌ها داشته باشید تا تعداد را بدانید اما همیشه مطمئن شوید که کمی بالاتر از تعداد دلخواهتان سفارش می‌دهید چون احتمال کم آمدن گیفت عروسی وجود دارد.
 • حتماً به خاطر داشته باشید، از قبل برای خودتان و مادر پدرها یک گیف عروسی به یادگار نگه‌دارید، چون احتمالاً در شلوغی مراسم گیف به خودتان را فراموش می‌کنید و بعداً تهیه مجدد آن‌ها کاری زمان‌بر و خارج از لطف و حوصله است.
 • میتوانید قبل از مراسم هنگام عکس‌برداری ازعکاس خود بخواهید که از گیفت ها هم عکاسی کند، قطعاً عکس از هر جزئیاتی در مراسمتان، می‌تواند عکس زیبایی در آلبوم عروسی‌تان شود.
( بازدید 447 بار, 1 بازدید امروز)

متن دیدگاه‌ها

mood_bad
 • هیچ نظری ثبت نشده است.
 • chat
  یک نظر ارسال کنید
  Secured By miniOrange